Samyang AF 85mm f/1.4 -objektiivi, Sony FE KÄYTETTY
SKU
VL_013_229111577
329,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Samyang AF 85mm f/1.4 on automaattitarkennuksella varustettu nopea, tarkka, sääsuojattu ja suorituskykyinen objektiivi Sonyn E-tyypin täyden kennon sekä APS-C -kennon järjestelmäkameroille.
Objektiivi sopii erinomaisesti henkilö- ja muotokuvaamiseen. Suuri f/1.4 valovoima tuottaa tyylikkään bokeh-efektin ja mahdollistaa kuvaamisen hämärässäkin. Nopeasta, lähes äänettömästä ja tarkasta tarkennuksesta vastaa Samyangin Dual SLM (Linear Supersonic Motor) -tarkennusmoottori.
Objektiiviin sopii 77mm suodinkierteellä varustetut suotimet.
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Helsinki Mikonkatu |
| Objektiivityyppi | Vakio ja keskipitkä tele |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony E, Sony FE |
| Katselukulma | 28.9° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/1.4 |
| Pienin aukko | f/16 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 90 cm |
| Suurennussuhde | 0.11x |
| Linssirakenne | 11/8 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 77 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 88 x 100 mm |
| Paino | 568 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuVarmista saatavuus
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Helsinki Mikonkatu |
| Objektiivityyppi | Vakio ja keskipitkä tele |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Näytä kaikki ominaisuudet








