Sony SEL 16mm f/2.8 -objektiivi, hopea KÄYTETTY
SKU
VL_029_44SEL16F28AE
89,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus
Sony SEL 16mm f/2.8 on kevyt ja kompakti kiinteän polttovälin laajakulmaobjektiivi, jossa on suuri f/2.8 valovoima. Objektiivi sopii hyvin maisema- ja yleiskuvaamiseen.
Objektiivi sopii Sonyn APS-C -kennon E-tyypin järjestelmäkameroihin.
- Monipuolinen laajakulmaobjektiivi
- Ohut, kevyt ja helppo kantaa
- Korkealaatuista optiikkaa still-kuviin ja teräväpiirtovideoihin
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Helsinki Mikonkatu |
| Objektiivityyppi | Laajakulma |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony E |
| Kinovastaavuus | 24 mm |
| Katselukulma | 83° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 24 cm |
| Suurennussuhde | 0.073x |
| Linssirakenne | 5/5 |
| Himmennin | 7 |
| Suotimen halkaisija | 49 mm |
| Tarkennusmoottori | Mikromoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 62 x 23 mm |
| Paino | 74 g |
| Väri | Hopea |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuVarmista saatavuus
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Helsinki Mikonkatu |
| Objektiivityyppi | Laajakulma |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Näytä kaikki ominaisuudet





