Canon EOS 600D -järjestelmäkamera KÄYTETTY
SKU
VL_123_13EOS600D
Alennushinta 104,00 € Normaali hinta 129,00 €
Alin hinta viimeisen 30 päivän aikana: 77 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Laukaisumäärä | 7050 |
| Vaihtolaitemyymälä | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Kennotyyppi | APS-C, CMOS |
| Megapikseliä | 18 |
| Prosessori | Digic 4 |
| ISO-herkkyysalue | 100-6400 (12800) |
| Tallennusmuoto | JPEG, RAW |
| Videoformaatti | MPEG-4, H.264 |
| Videotaajuus | 1920 x 1080p: 30, 25, 24 fps 1280 x 720p: 60, 50, fps 640 x 480p: 60, 50 fps |
| Kuvasuhde | 1:1, 4:3, 16:9, 3:2 |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu monomikrofoni |
| Etsin | Optinen |
| Etsimen peitto | 95% |
| Näyttö | Kääntyvä, 3", 1 040 000 pistettä |
| Tarkennuspisteitä | 9 pistettä, Kontrastitarkennus, Vaihetarkennus |
| Tarkennustapa | Itselaukaisu, Kertatarkennus, Jatkuva tarkennus, Kasvojentunnistus |
| Kuvausohjelmat | Automaattinen, Suljinajan esivalinta, Aukon esivalinta, Manuaali |
| Valotuksen korjaus | +/-5 EV (1/3 EV, 1/2 EV) |
| Suljinaika max. | 30 s |
| Suljinaika min. | 1/4000 s |
| Itselaukaisin | 2 s, 10 s |
| Sarjakuvausnopeus | 3,5 kuvaa/s |
| Polttovälikerroin | 1.6x |
| Objektiivikiinnitys | Canon EF, Canon EF-S |
| Sääsuojaus | Ei |
| WiFi | Kyllä (lisävarusteella) |
| GPS | Ei |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Liitännät | USB 2.0, HDMImini |
| Akku | LP-E8 |
| Mitat | 133 x 100 x 80 mm |
| Paino | 570 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Laukaisumäärä | 7050 |
| Vaihtolaitemyymälä | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Kennotyyppi | APS-C, CMOS |
| Megapikseliä | 18 |
| Prosessori | Digic 4 |
Näytä kaikki ominaisuudet

