Panasonic Lumix DMC-GH4 + G Vario 12-60mm f/3.5-5.6 Power OIS -järjestelmäkamera, musta
SKU
+229101764PR10
1 399,00 €

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
TUOTE POISTUNUT VALIKOIMISTA!
Ole hyvä ja tutustu vastaaviin tuotteisiin täällä.
Panasonic Lumix DMC-GH4 -järjestelmäkamera on varustettu 16 megapikselin Digital Live MOS -kuvakennolla sekä uudella Venus Engine -prosessorilla joka parantaa entisestään kameran herkkyyttä, sävyerottelua sekä väritoistoa.
| Videokuva | 1280 x 720: 24fps, 1280 x 720: 25fps, 1280 x 720: 30fps, 1920 x 1080: 24fps, 1920 x 1080: 25fps, 1920 x 1080: 30fps, 1920 x 1080: 50fps, 1920 x 1080: 60fps, 3840 x 2160: 24fps, 3840 x 2160: 25fps, 3840 x 2160: 30fps, 640 x 480: 25fps, 640 x 480: 30fps |
|---|---|
| Kennotyyppi | MicroFourThirds |
| Megapikseliä | 16,1 |
| Prosessori | Venus Engine |
| ISO-herkkyysalue | 200 - 25600 |
| Tallennusmuoto | JPEG, MPO, RAW |
| Videoformaatti | AVCHD, MPEG-4 |
| Kuvasuhde | 1:1, 4:3, 16:9, 3:2 |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu stereomikrofoni |
| Etsin | Elektroninen |
| Etsimen peitto | 100% |
| Etsimen resoluutio | 2.36 MP |
| Näyttö | Kääntyvä, Kosketus, 3", 1 037 000 pistettä |
| Tarkennuspisteitä | 49 pistettä |
| Kuvausohjelmat | Automaattinen, Suljinajan esivalinta, Aukon esivalinta, Manuaali |
| Valotuksen korjaus | +/-5 EV (1/3 EV) |
| Suljinaika max. | 60 s |
| Suljinaika min. | 1/8000 s |
| Itselaukaisin | 2 s, 10 s |
| Sarjakuvausnopeus | 12 kuvaa/s |
| Objektiivikiinnitys | Micro Four Thirds (MFT) |
| Kinovastaavuus | 24-120mm |
| Katselukulma | 85.05° - 20.44° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/3.5-5.6 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 20 cm |
| Suurennussuhde | 0.27x |
| Himmennin | 7 |
| Suotimen halkaisija | 58 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| WiFi | Kyllä |
| GPS | Ei |
| Liitännät | USB 2.0, HDMImicro |
| Akku | DMW-BLF19E |
| Myyntipaketin Sisältö | GH4 -kamera, G Vario 12-60mm f/3.5-5.6 Power OIS, hihna, runkotulppa, litiumioniakku DMW-BLF19, verkkovirtalaturi , USB-kaapeli, ohjelmistot |
| Mitat | 133 x 93 x 84 mm |
| Paino | 560 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 12 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Videokuva | 1280 x 720: 24fps, 1280 x 720: 25fps, 1280 x 720: 30fps, 1920 x 1080: 24fps, 1920 x 1080: 25fps, 1920 x 1080: 30fps, 1920 x 1080: 50fps, 1920 x 1080: 60fps, 3840 x 2160: 24fps, 3840 x 2160: 25fps, 3840 x 2160: 30fps, 640 x 480: 25fps, 640 x 480: 30fps |
|---|---|
| Kennotyyppi | MicroFourThirds |
| Megapikseliä | 16,1 |
| Prosessori | Venus Engine |
| ISO-herkkyysalue | 200 - 25600 |
| Tallennusmuoto | JPEG, MPO, RAW |
Näytä kaikki ominaisuudet




