Shure UL4 UniPlex on kardioidi subminiatyyrimikrofoni, jossa on RPM400TQG-esivahvistin ja XLR-liitäntä. Se toimii siis esimerkiksi mikserin tai tallentimen kanssa. Suunniteltu erityisesti puheelle, tämä ammattimainen mikrofoni tarjoaa erinomaisen suunnattavan äänenkäsittelyn puheen tallentamiseen esityksiin, konferensseihin, koulutukseen, lähetyksiin tai moniin muihin tarkoituksiin.
UL4 UniPlexissa on 5 mm subminiatyyrikapseli, joka mahdollistaa huomaamattoman asettamisen kameraan. Suunnatun äänentallennuskuvionsa ansiosta mikrofoni tarjoaa korkean hyötysuhteen ennen feedbackia, mikä tekee siitä hyvin soveltuvan puheen tallentamiseen tapahtumissa, joissa on voimakasta äänentoistoa. Ohut, 1,6 mm Shure Plex -kaapeli sisältää kaksoisvaratun maadoituksen, joka toimii toissijaisena suojana sähkömagneettista häiriötä (EMI) vastaan ja antaa sille ennenkuulumattoman kestävyyden.
Tärkeimmät ominaisuudet:
Suunnattu äänenkäsittely puheen tallentamiseksi esityksissä, konferensseissa, koulutuksessa, lähetyksissä ja monissa muissa tilanteissa
MEMS-kapseli, jossa on kardioidi suuntakuvio
RPM400TQG-esivahvistin XLR-liitännällä mikserin tai tallentimen kanssa
Taajuusvaste 40 Hz:stä 20 kHz:iin
Maksimikovuus 130 dB
Huomaamaton 5 mm subminiatyyrikapseli
Ohut, 1,6 mm Shure Plex -kaapeli, jossa on toissijainen suojamaadoitus sähkömagneettista häiriötä (EMI) ja kestävyyttä vastaan
Kaapeli ei kärsi muistiefektistä eikä kiertymistä
Täysin maalattava kaapeli tavallisilla teatterimaaleilla, kynillä ja kiillotusaineilla
Sisältää tiukasti paikallaan pysvvän snap-fit-vaahtomuovituulisuojan