Sigma 70-200mm f/2.8 EX APO DG OS HSM -objektiivi, Canon KÄYTETTY
SKU
VL_048_244013702062
599,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Tämä objektiivi on erinomainen yleistelezoom-objektiivi varustettuna optisella kuvanvakaajalla sekä f/2.8 valovoimalla läpi koko alueen. Täten tämä objektiivi soveltuu loistavasti moniin eri käyttötarkoituksiin, kuvasit sitten muotokuvia, urheilua, luontoa tai maisemia. Sisäisen tarkennuksen avulla objektiivin fyysinen koko ei muutu tarkentaessa tai zoomatessa lainkaan. Nopea sekä lähes äänetön HSM (Hyper Sonic Motor) -tarkennusmoottori antaa täsmällisen tarkennuksen joka tilanteessa.
Sigma 70-200/2.8 on yhteensopiva Canonin täyden kennon sekä APS-C -kennon järjestelmäkameroissa.
| Kuntoluokitus | Käytön jälkiä |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Tampere Tuomiokirkonkatu |
| Objektiivityyppi | Telezoom |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon EF |
| Katselukulma | 23º - 8º |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 1.4 m |
| Suurennussuhde | 0.13x |
| Linssirakenne | 22/17 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 77 mm |
| Sääsuojaus | Ei |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 86 x 197 mm |
| Paino | 1430 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereVarmista saatavuus
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Käytön jälkiä |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Tampere Tuomiokirkonkatu |
| Objektiivityyppi | Telezoom |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Näytä kaikki ominaisuudet





