Turun B2B tapahtuma

SKU
EDUTUB2B
0,00 €
Varastossa


Rajala Pro Shop järjestää tiistaina 6.10.2026 klo 16.30–20 Turussa Rabbit Visualsin studiolla sisällöntuotannon ja videoiden parissa työskenteleville suunnatun inspiraatioillan.

Illan aikana pääset tutustumaan Sonyn uusimpaan kuvaus- ja videokalustoon, tapaamaan tuoteasiantuntijoita ja tutustumaan samalla myös Rabbit Visualsin vuokratiloihin, mistä löytyy paljon vaihtoehtoja erilaisiin kuva- ja äänituotantoihin sekä tietysti verkostoitumaan ja vaihtamaan ajatuksia muiden alan ammattilaisten kanssa.

Mukana tapahtumassa ovat Rajala Pro Shop, Sony ja Rabbit Visuals.

Tapahtuma on suunnattu esimerkiksi valokuvaajille, videokuvaajille, tuotantoyhtiöille, mainos- ja markkinointitoimistoille, yritysten markkinointi- ja viestintätiimeille, sisällöntuottajille sekä muille kuva- ja videosisältöjen parissa työskenteleville.

Tapahtuma tarjoaa mahdollisuuden tutustua uusiin tuotteisiin ja ratkaisuihin rennossa ympäristössä sekä keskustella suoraan valmistajien asiantuntijoiden kanssa. Illan aikana on mahdollisuus päästä tutustumaan ja testaamaan kalustoa sekä löytää uusia ratkaisuja omaan työhön ja sisällöntuotantoon. Tapahtumassa esillä myös kesällä julkaistu Sonyn FX5 malli, jonka ennakkokysyntä on ollut suurta.

Tapahtuman tiedot
Paikka: Rabbit Visuals Oy, Itäinen Rantakatu 64b, 20810 Turku
Aika: Tiistai 6.10.2026
Klo: 16.30–20

Paikkoja on rajoitettu määrä joten ilmoittaudu tapahtumaan ennakkoon täältä.

Alustava aikataulu:
  • 16:30 Tapahtuma alkaa – tarjolla kahvia, virvoitusjuomia ja pientä purtavaa
  • 17:00 Tervetuloa puheet Rabbit / Sony / Rajala
  • 17:15 – 17:45 Sonyn video- ja sisällöntuotantokaluston esittely
  • 18:00 Esitys: HC TPS:n Sisällöntuotanto - Oscar Jankes
  • 19:00 Tuotedemoja ja vapaata verkostoitumista sekä tuotteisiin tutustumista
  • 19:45 Arvonta – kaikkien kävijöiden kesken arvotaan Sony tuotepalkintoja


Copyright © 2025 Osakeyhtiö Osk. Rajala