Nikkor Z 24-120mm f/4 S -objektiivi
-
Nikon Z 7II + Z 24-120mm f/4 S -järjestelmäkamera3 349,00 € Normaali hinta 3 939,00 € -
Nikon Z8 + Z 24-120mm f/4 S -järjestelmäkamera4 549,00 € Normaali hinta 5 789,00 € -
Nikon Z f + Z 24-120mm f/4 S -järjestelmäkamera, musta3 349,00 € Normaali hinta 3 798,00 € -
Nikon Z6 III + Z 24-120mm f/4 S -järjestelmäkamera3 059,00 € Normaali hinta 3 889,00 € -
Nikon Z5 II + Z 24-120mm f/4 S -järjestelmäkamera2 589,00 € Normaali hinta 3 198,00 € -
Nikon Z f + Z 24-120mm f/4 S -järjestelmäkamera, hopea3 349,00 € Normaali hinta 3 898,00 €

| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Nikon Säästä Nyt -kampanja 30.4.-27.7.2026
Osta Nikonin säästökampanjaan kuuluva tuote ja saat välittömän alennuksen! Alennus on jo vähennetty hinnasta, joten sinun ei tarvitse rekisteröidä tuotteita.
Kaikki kampanjaan kuuluvat tuotteet löydät TÄÄLTÄ>>
Nikkor Z 24-120mm f/4 S on monipuolinen yleisobjektiivi Nikonin Z -bajonetin kameroihin.
Nikkor Z 24-120mm f/4 S:n kevyt rakenne ja laaja 24-120mm polttoväli ja kiinteä f/4 -aukko tekevät objektiivista kätevän ja monipuolinen välineen esimerkiksi matkoille. Nikkor Z 24-120mm f/4 S tuottaa teräviä kuvia aina kuvan reunoihin saakka, ja tarkennus onnistuu koko zoomausalueella jopa 0,35m etäisyydeltä. Automaattitarkennus on hiljainen ja nopea, joten objektiivi soveltuu hyvin myös videokuvaukseen.
Nikkor Z 24-120mm f/4 S -objektiivissa on tavanomaisten tarkennus- ja zoom-renkaiden lisäksi äänetön ohjausrengas, jolla voi säätää aukkoa, ISO-arvoa tai valotuksen korjausta. Objektiivissa on myös Fn-painike, jolle voi ohjelmoida suosikkitoimintoja.
Nikkor Z 24-120mm f/4 S on roiske- ja pölysuojattu, ja etuelementissä on Nikonin likaa hylkivä fluoripinnoite.
Nikkor Z - 5 vuoden pidennetty takuu!
Osta Nikkor Z -sarjaan kuuluva objektiivi ja saat 5 vuoden pidennetyn takuun rekisteröityäsi tuotteen Nikonin sivuilla.
Tuote tulee rekisteröidä 90 päivän sisällä ostohetkestä.
| Objektiivityyppi | Telezoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Nikon Z |
| Katselukulma | 84° - 20° 20' |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/4 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 35 cm |
| Suurennussuhde | 0.39x |
| Linssirakenne | 16/13 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 77 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Askelmoottori |
| Myyntipaketin Sisältö | Nikkor Z 24-120mm f/4 S -objektiivi, LC-77B etulinssin suojus , LF-N1 takalinssin suojus, HB-102 vastavalosuoja, CL-C2 objektiivilaukku |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 84 x 118 mm |
| Paino | 630 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 12 kk |
- Helsinki, MikonkatuSaatavissa
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuVarmista saatavuus
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluVarmista saatavuus
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Objektiivityyppi | Telezoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Nikon Z |
| Katselukulma | 84° - 20° 20' |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/4 |












