OM SYSTEM MC-20 2X -telejatke
SKU
23V335570BW000
Alennushinta 429,00 € Normaali hinta 449,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
OM SYSTEM MC-20 2X Telejatkeen avulla objektiivin polttoväli saadaan kaksinkertaistettua.
Huolellisen suunnittelun takia telejatkeen vaikutus kuvanlaatuun on
lähes olematon. Pieni koko sekä sääsuojaus takaavat, etteivät mitkään
kameran tai objektiivin ominaisuuksista kärsi.
MC-20 telejatke on yhteensopiva seuraavien Olympus/OM SYSTEM objektiivien kanssa:
M.Zuiko 40-150mm f/2.8 ED Pro
M.Zuiko 300mm f/4 ED IS Pro
M.Zuiko 100-400mm f/5-6.3 IS ED
M.Zuiko 150-400mm f/4.5 TC1.25X ED IS Pro
M.Zuiko 150-600mm f/5-6.3 IS
M.Zuiko 90mm f/3.5 ED Macro IS Pro
| Objektiivityyppi | Telejatkeet ja loitot |
|---|---|
| Objektiivikiinnitys | Micro Four Thirds (MFT) |
| Linssirakenne | 9/4 |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 59.8 x 25.9 mm |
| Paino | 150 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Objektiivityyppi | Telejatkeet ja loitot |
|---|---|
| Objektiivikiinnitys | Micro Four Thirds (MFT) |
| Linssirakenne | 9/4 |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 59.8 x 25.9 mm |
| Paino | 150 g |
Näytä kaikki ominaisuudet





