Osta Canon RF 70-200mm f/2.8, anna vaihdossa EF 70-200mm f/2.8L IS USM II
Huom! Vaihda parempaan tarjousta ei voi yhdistää muihin kampanjoihin.
Swap It! Osta uusi objektiivi ja tuo käytetty objektiivisi meille.
Normaalikuntoisessa vaihtolaitteessa saa olla vähäisiä käytön jälkiä, laitteen on oltava täysin kunnossa ja toimiva.
Mukaan on sisällyttävä kaikki perusvarusteet. Objektiivien perusvarusteet: Objektiivi, etu- ja takasuoja. Sisällytä mukaan myös vastavalosuoja ja suojalaukku, mikäli mahdollista.
Kampanjatuotteen välirahan voi maksaa verkkokauppaan ja tuotteen voi
noutaa Helsingin, Oulu, Tampereen tai Turun myymälästä tai tilata
suoraan haluttuun osoitteeseen.
Vaihtokauppa onnistuu myös tulemalla käytettyjen laitteiden kanssa suoraan Helsingin, Oulun, Tampereen tai Turun myymälään.
Nouto myymälästä: Noudon
yhteydessä toimita vaihtolaite myymälään. Vaihtolaitteen kunto
tarkistetaan ja mikäli huomautettavaa ei ole, uusi laite vaihtaa
omistajaa.
Postitettava lähetys:
Maksa kampanjatuote verkkokauppaamme välirahalla ja toimita vaihtolaite
sekä kopio tilausvahvistuksesta perille toimitettuna osoitteeseen:
Rajala Pro Shop Mikonkatu
Swap It
Mikonkatu 7
00100 Helsinki
Uusi laite toimitetaan heti, kun vaihtolaitteen kunto on tarkastettu. Väliraha perustuu normaalikuntoiseen vaihtolaitteeseen, joka sisältää tarvittavat perusvarusteet.
Mikäli kunnossa on huomautettavaa tai kuvausmäärä on suuri, voi väliraha olla ilmoitettua suurempi. Jos vaihtolaite on viallinen tai huonokuntoinen, voidaan laite sekä maksettu väliraha palauttaa asiakkaalle.
Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM on monipuolinen ja laadukas
telezoom-objektiivi, joka sopii erinomaisesti luonto- ja
urheilukuvaamiseen.
Kompakti telezoom-objektiivi on varustettu
tehokkaalla 5 askeleen kuvanvakaajalla. Suuri f/2.8 valovoima tuottaa
tyylikkään bokeh-efektin ja mahdollistaa hämärässäkin kuvaamisen. Nopea,
tarkka ja lähes äänetön Nano USM -tarkennusmoottori sopii nopeasti
liikkuvien kohteiden kuvaamiseen.
RF 70-200mm f/2.8 L IS USM
objektiivin lyhyin tarkennusetäisyys on 70 cm. Laadukkaat
linssielementit sekä pinnoitteet hylkivät likaa ja rasvaa, sekä vähentää
tehokkaasti heijastuksien ja haamukuvien muodostumista kuviin.
Objektiivin kestävä pöly- ja roiskesuojattu rakenne mahdollistaa kuvaamisen haastavemmissakin olosuhteissa.
| Objektiivityyppi | Telezoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF |
| Katselukulma | 34° - 12° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/32 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 70 cm |
| Suurennussuhde | 0.23x |
| Linssirakenne | 17/13 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 77 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 89.9 x 146 mm |
| Paino | 1070 g |
| Väri | Valkoinen |
| Takuu | 24 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereSaatavissa
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuSaatavissa
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Objektiivityyppi | Telezoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF |
| Katselukulma | 34° - 12° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/2.8 |

