Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM -objektiivi
SKU
133792C005
Alennushinta 2 849,00 € Normaali hinta 3 099,00 €
Alin hinta viimeisen 30 päivän aikana: 2799 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Canon Trade-In Bonus Cashback -kampanja
Osta kyseinen kampanjaan kuuluva objektiivi ja anna vaihdossa vanha objektiivisi, niin saat normaalin hyvityksen lisäksi 125 euroa rahaa takaisin rekisteröityäsi ostoksen Canonin kampanjasivuilla.
Tarkemmat kampanjatiedot sekä kaikki kampanjaan kuuluvat tuotteet löydät TÄÄLTÄ>>
Kampanja on voimassa 30.6.2026 asti.
Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM on monipuolinen ja laadukas telezoom-objektiivi, joka sopii erinomaisesti luonto- ja urheilukuvaamiseen.
Kompakti telezoom-objektiivi on varustettu tehokkaalla 5 askeleen kuvanvakaajalla. Suuri f/2.8 valovoima tuottaa tyylikkään bokeh-efektin ja mahdollistaa hämärässäkin kuvaamisen. Nopea, tarkka ja lähes äänetön Nano USM -tarkennusmoottori sopii nopeasti liikkuvien kohteiden kuvaamiseen.
RF 70-200mm f/2.8 L IS USM objektiivin lyhyin tarkennusetäisyys on 70 cm. Laadukkaat linssielementit sekä pinnoitteet hylkivät likaa ja rasvaa, sekä vähentää tehokkaasti heijastuksien ja haamukuvien muodostumista kuviin.
Objektiivin kestävä pöly- ja roiskesuojattu rakenne mahdollistaa kuvaamisen haastavemmissakin olosuhteissa.
Kompakti telezoom-objektiivi on varustettu tehokkaalla 5 askeleen kuvanvakaajalla. Suuri f/2.8 valovoima tuottaa tyylikkään bokeh-efektin ja mahdollistaa hämärässäkin kuvaamisen. Nopea, tarkka ja lähes äänetön Nano USM -tarkennusmoottori sopii nopeasti liikkuvien kohteiden kuvaamiseen.
RF 70-200mm f/2.8 L IS USM objektiivin lyhyin tarkennusetäisyys on 70 cm. Laadukkaat linssielementit sekä pinnoitteet hylkivät likaa ja rasvaa, sekä vähentää tehokkaasti heijastuksien ja haamukuvien muodostumista kuviin.
Objektiivin kestävä pöly- ja roiskesuojattu rakenne mahdollistaa kuvaamisen haastavemmissakin olosuhteissa.
| Objektiivityyppi | Telezoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF |
| Katselukulma | 34° - 12° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/32 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 70 cm |
| Suurennussuhde | 0.23x |
| Linssirakenne | 17/13 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 77 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, vastavalosuoja, suojapussi, etu- ja takasuoja |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 89.9 x 146 mm |
| Paino | 1070 g |
| Väri | Valkoinen |
| Takuu | 24 kk |
- Helsinki, MikonkatuVarmista saatavuus
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereSaatavissa
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuVarmista saatavuus
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluVarmista saatavuus
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Objektiivityyppi | Telezoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF |
| Katselukulma | 34° - 12° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/2.8 |
Näytä kaikki ominaisuudet



















