RENTAL - Leica Q3 -kompaktikamera
SKU
RENTAL24L19080
299,00 €
Rajala Rental -vuokralaite
Pyydäthän lisätietoja vuokralaitteen saatavuudesta, vuokra-ajoista tai erilaisista vuokrapaketeista osoitteesta yritysmyynti@rajalacamera.fi
Vuokralaitteilla ilmoitetut hinnat ovat vuorokausikohtaisia perushintoja. Yksittäisen vuokralaitteen hinta on kuitenkin vähintään 50€/vuorokausi. Viikon vuokra-ajasta veloitetaan neljän (4) vuorokauden vuokrahinta.
Vuokrahinnan lisäksi asiakas maksaa vuokravakuuden, joka on 30% laitteen myyntihinnasta, kuitenkin vähintään 300€. Vakuus palautetaan asiakkaalle vuokralaitteiden palautuksen yhteydessä, mikäli laitteet ovat moitteettomassa kunnossa. Vakuudeksi hyväksytään luottokortti tai Rajala Pro Shop tiliasiakkuus.
Tutustu tarkemmin vuokrausehtoihin
Vuokratuotteiden lisäksi vuokraamme myös käytettyjä tuotteitamme.
Pyydäthän lisätietoja vuokralaitteen saatavuudesta, vuokra-ajoista tai erilaisista vuokrapaketeista osoitteesta yritysmyynti@rajalacamera.fi
Vuokralaitteilla ilmoitetut hinnat ovat vuorokausikohtaisia perushintoja. Yksittäisen vuokralaitteen hinta on kuitenkin vähintään 50€/vuorokausi. Viikon vuokra-ajasta veloitetaan neljän (4) vuorokauden vuokrahinta.
Vuokrahinnan lisäksi asiakas maksaa vuokravakuuden, joka on 30% laitteen myyntihinnasta, kuitenkin vähintään 300€. Vakuus palautetaan asiakkaalle vuokralaitteiden palautuksen yhteydessä, mikäli laitteet ovat moitteettomassa kunnossa. Vakuudeksi hyväksytään luottokortti tai Rajala Pro Shop tiliasiakkuus.
Tutustu tarkemmin vuokrausehtoihin
Vuokratuotteiden lisäksi vuokraamme myös käytettyjä tuotteitamme.
Leica Q3 on erittäin laadukas täyden koon kennolla varustettu kompaktikamera, jossa on optisella kuvanvakaajalla varustettu kiinteä Summilux 28mm f/1.7 Asph. optiikka nopealla ja tarkalla Hybrid AF -tarkennuksella.
Objektiivin 28mm:n polttoväli on ihanteellinen aina katukuvaamisesta arkkitehtuuri- ja maisemakuvaamiseen. Optiikan tarkennus on luokkansa nopein yhdistettynä Maestro IV -prosessoriin ja 60MP:n täyden koon CMOS -kennoon tarjoten yksityiskohtaisia kuvia ja videoita. Digitaalisen zoomin avulla polttoväli saadaan muutettua nopeasti vastaamaan 35mm, 50mm, 75mm tai 90mm polttoväliä. Triple Resolution Technology antaa käyttäjälle mahdollisuuden valita kolmesta eri asetuksesta: 60MP, 36MP tai 18MP. Suuri f/1.7 valovoima mahdollistaa kuvaamisen hämärässäkin ilman erillistä valoa.
Q3 tarjoaa jopa 8K-videotallennuksen H.265 formaatissa sekä tukee ProRes 422 HQ -formaattia.
Äärimmäisen yksityiskohtainen 5,67 MP:n elektroninen etsin sekä 3" kääntyvä kosketusnäyttö tekevät kuvaamisesta ja asettelusta helppoa ja miellyttävää. WiFi- ja Bluetooth-yhteyksien avulla siirrät kuvat vaivattomasti kamerasta älylaitteelle FOTOS App -sovelluksella.
Pöly- ja roiskesuojatun rakenteen ansiosta kuvaaminen onnistuu heikommissakin sääolosuhteissa. Leica Q3 -kameralle on saatavalla laaja valikoima lisävarusteita, joiden avulla saat kustomoitua kamerasta juuri näköisesi sekä lataat sitä jopa langattomasti.
Objektiivin 28mm:n polttoväli on ihanteellinen aina katukuvaamisesta arkkitehtuuri- ja maisemakuvaamiseen. Optiikan tarkennus on luokkansa nopein yhdistettynä Maestro IV -prosessoriin ja 60MP:n täyden koon CMOS -kennoon tarjoten yksityiskohtaisia kuvia ja videoita. Digitaalisen zoomin avulla polttoväli saadaan muutettua nopeasti vastaamaan 35mm, 50mm, 75mm tai 90mm polttoväliä. Triple Resolution Technology antaa käyttäjälle mahdollisuuden valita kolmesta eri asetuksesta: 60MP, 36MP tai 18MP. Suuri f/1.7 valovoima mahdollistaa kuvaamisen hämärässäkin ilman erillistä valoa.
Q3 tarjoaa jopa 8K-videotallennuksen H.265 formaatissa sekä tukee ProRes 422 HQ -formaattia.
Äärimmäisen yksityiskohtainen 5,67 MP:n elektroninen etsin sekä 3" kääntyvä kosketusnäyttö tekevät kuvaamisesta ja asettelusta helppoa ja miellyttävää. WiFi- ja Bluetooth-yhteyksien avulla siirrät kuvat vaivattomasti kamerasta älylaitteelle FOTOS App -sovelluksella.
Pöly- ja roiskesuojatun rakenteen ansiosta kuvaaminen onnistuu heikommissakin sääolosuhteissa. Leica Q3 -kameralle on saatavalla laaja valikoima lisävarusteita, joiden avulla saat kustomoitua kamerasta juuri näköisesi sekä lataat sitä jopa langattomasti.
| Kennotyyppi | 35mm Full Frame, CMOS |
|---|---|
| Megapikseliä | 60,3 |
| Prosessori | Maestro IV |
| ISO-herkkyysalue | 50-100000 |
| Tallennusmuoto | DNG, JPEG |
| Videoformaatti | MOV, ProRes 422 HQ, H.265 |
| Videotaajuus | 8192x4320p: 30, 25, 24 fps 7680x4320p: 30, 25, 24 fps 4096x2160p: 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps 3840x2160p: 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps 1920x1080p: 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps |
| Kuvasuhde | 1:1, 4:3, 16:9, 3:2 |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu stereomikrofoni |
| Etsin | Elektroninen |
| Etsimen peitto | 100% |
| Etsimen resoluutio | 5.67 MP |
| Näyttö | Kääntyvä, Kosketus, 3", 1 840 000 pistettä |
| Tarkennuspisteitä | 315 pistettä, Kontrastitarkennus, Vaihetarkennus |
| Tarkennustapa | Itselaukaisu, Seuraava tarkennus, Kertatarkennus, Jatkuva tarkennus, Kosketustarkennus, Kasvojentunnistus |
| Kuvausohjelmat | Automaattinen, Suljinajan esivalinta, Aukon esivalinta, Manuaali |
| Valotuksen korjaus | +/-3 EV (1/3 EV) |
| Suljinaika max. | 120 s |
| Suljinaika min. | 1/16000 s |
| Itselaukaisin | 2 s, 12 s |
| Sarjakuvausnopeus | 15 kuvaa/s |
| Objektiivikiinnitys | Kiinteä |
| Kinovastaavuus | 28mm |
| Digitaalinen zoom | 3.2x |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/1.7 |
| Pienin aukko | f/16 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 17 cm |
| Linssirakenne | 11/9 |
| Suotimen halkaisija | 49 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| WiFi | Kyllä |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Liitännät | HDMImicro, Bluetooth, USB-C |
| Akku | BP-SCL6 |
| Mitat | 130 x 80.3 x 92.6 mm |
| Paino | 745 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 12 kk |
| Kennotyyppi | 35mm Full Frame, CMOS |
|---|---|
| Megapikseliä | 60,3 |
| Prosessori | Maestro IV |
| ISO-herkkyysalue | 50-100000 |
| Tallennusmuoto | DNG, JPEG |
| Videoformaatti | MOV, ProRes 422 HQ, H.265 |
Näytä kaikki ominaisuudet

