RENTAL - Samyang AF 14-24mm f/2.8, Sony FE -vuokralaite
Rajala Rental -vuokralaite
Pyydäthän lisätietoja vuokralaitteen saatavuudesta, vuokra-ajoista tai erilaisista vuokrapaketeista osoitteesta yritysmyynti@rajalacamera.fi
Vuokralaitteilla ilmoitetut hinnat ovat vuorokausikohtaisia perushintoja. Yksittäisen vuokralaitteen hinta on kuitenkin
vähintään 50€/vuorokausi. Viikon vuokra-ajasta veloitetaan neljän (4)
vuorokauden vuokrahinta.
Vuokrahinnan lisäksi asiakas maksaa
vuokravakuuden, joka on 30% laitteen myyntihinnasta, kuitenkin vähintään
300€. Vakuus palautetaan asiakkaalle vuokralaitteiden palautuksen
yhteydessä, mikäli laitteet ovat moitteettomassa kunnossa. Vakuudeksi
hyväksytään luottokortti tai Rajala Pro Shop tiliasiakkuus.
Tutustu tarkemmin vuokrausehtoihin
Vuokratuotteiden lisäksi vuokraamme myös käytettyjä tuotteitamme.
Toisin kuin useimmat ultralaajakulmaobjektiivit, AF 14-24mm f/2.8 mahdollistaa suoraan 77 mm:n suotimien käytön – ainutlaatuinen ominaisuus tässä objektiiviluokassa.
- Ultralaajakulmainen 14–24 mm zoomausalue
- Kiinteä f/2.8-aukko koko zoomausalueella
- Kevyt rakenne: vain 445 g
- Etusuotimen käyttömahdollisuus – ensimmäinen laatuaan tässä luokassa
- Lineaarinen STM-moottori nopeaan ja hiljaiseen automaattitarkennukseen
- 15 elementin ja 11 ryhmän optinen rakenne korkealaatuisilla lasielementeillä
| Objektiivityyppi | Laajakulmazoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony FE |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 18 cm |
| Suurennussuhde | 0.17x |
| Linssirakenne | 15/11 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 77 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 84 x 98.6 mm |
| Paino | 445 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |
| Objektiivityyppi | Laajakulmazoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony FE |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/22 |

