RENTAL - Samyang AF 35mm f/1.4 P, Sony FE -vuokralaite
Rajala Rental -vuokralaite
Pyydäthän lisätietoja vuokralaitteen saatavuudesta, vuokra-ajoista tai erilaisista vuokrapaketeista osoitteesta yritysmyynti@rajalacamera.fi
Vuokralaitteilla ilmoitetut hinnat ovat vuorokausikohtaisia perushintoja. Yksittäisen vuokralaitteen hinta on kuitenkin
vähintään 50€/vuorokausi. Viikon vuokra-ajasta veloitetaan neljän (4)
vuorokauden vuokrahinta.
Vuokrahinnan lisäksi asiakas maksaa
vuokravakuuden, joka on 30% laitteen myyntihinnasta, kuitenkin vähintään
300€. Vakuus palautetaan asiakkaalle vuokralaitteiden palautuksen
yhteydessä, mikäli laitteet ovat moitteettomassa kunnossa. Vakuudeksi
hyväksytään luottokortti tai Rajala Pro Shop tiliasiakkuus.
Tutustu tarkemmin vuokrausehtoihin
Vuokratuotteiden lisäksi vuokraamme myös käytettyjä tuotteitamme.
Samyang AF 35mm f/1.4 P on Prima -sarjaan kuuluva laadukas ja kevyt automaattitarkennuksella varustettu objektiivi Sony FE -kiinnityksellä.
Sonyn
täyden kennon kameroille sopivassa objektiivissa on suuri f/1.4
valovoima, joka tuottaa
tyylikkään bokeh-efektin yhdessä 9-himmenninlehden kanssa, sekä mahdollistaa kuvaamisen hämärässäkin. 35mm
polttoväli sopii hyvin yleisimpiin kuvaustilanteisiin.
Objektiivissa
on 12 linssielementtiä 10 ryhmässä, sekä useita linssielementtejä, jotka vähentävät kuvaan muodostuvia heijastuksia ja haamukuvia. Objektiivissa on nopea ja lähes äänetön lineaarinen STM-tarkennusmoottori, joka sopii sekä valo- että videokuvaamiseen.
Sääsuojatun rakenteen ansiosta kuvaaminen onnistuu heikommissakin sääolosuhteisssa. USB-C -liitännän ansiosta objektiivin laitepäivitykset ja mukautus onnistuu vaivatta. Objektiivin lähin tarkennusetäisyys on 30cm ja siihen sopii 67mm kierteellä varustetut suotimet.
| Objektiivityyppi | Normaali |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony FE |
| Katselukulma | 63.4° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/1.4 |
| Pienin aukko | f/16 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 30 cm |
| Suurennussuhde | 0.17x |
| Linssirakenne | 12/10 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 67 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | STM-askelmoottori |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, vastavalosuoja, etu- ja takasuoja |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 75 x 99.2 mm |
| Paino | 470 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |
| Objektiivityyppi | Normaali |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony FE |
| Katselukulma | 63.4° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/1.4 |

