Ricoh GR IIIx Urban Edition -kompaktikamera + GC-11 -kotelo
SKU
229130716
1 299,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus
Tuotevariaatiot
Ricoh GR IIIx HDF -kompaktikamera + Lexar SDXC 128GB1 319,00 € Normaali hinta 1 366,00 €
Ricoh GR IIIx HDF -kompaktikamera1 289,00 €
Ricoh GR IIIx -kompaktikamera + Lexar SDXC 128GB1 219,00 € Normaali hinta 1 267,00 €
Ricoh GR IIIx -kompaktikamera1 190,00 €

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
| Kennotyyppi | APS-C, CMOS |
|---|---|
| Megapikseliä | 24,2 |
| ISO-herkkyysalue | 100-102400 |
| Tallennusmuoto | JPEG, RAW |
| Videoformaatti | MPEG-4, H.264 |
| Videotaajuus | 1920 x 1080p: 60, 30, 24 fps |
| Kuvasuhde | 1:1, 3:2 |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu stereomikrofoni |
| Etsin | Erillinen |
| Näyttö | Kiinteä, Kosketus, 3", 1 037 000 pistettä |
| Tarkennustapa | Itselaukaisu, Seuraava tarkennus, Kertatarkennus, Jatkuva tarkennus, Kosketustarkennus |
| Kuvausohjelmat | Automaattinen, Suljinajan esivalinta, Aukon esivalinta, Manuaali |
| Valotuksen korjaus | +/-5 EV (1/3 EV) |
| Suljinaika max. | 30 s |
| Suljinaika min. | 1/4000 s |
| Itselaukaisin | 2 s, 10 s |
| Sarjakuvausnopeus | 4 kuvaa/s |
| Objektiivikiinnitys | Kiinteä |
| Kinovastaavuus | 40 mm |
| Kuvanvakaaja | 3-akselinen |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/16 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 12 cm |
| Linssirakenne | 7/5 |
| WiFi | Kyllä |
| GPS | Ei |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Liitännät | Bluetooth, USB-C |
| Akku | DB-110 |
| Myyntipaketin Sisältö | Ricoh GR IIIx -kamera, GC-11 kotelo, DB-110 akku, USB-kaapeli, käsihihna, ring cap rengas |
| Mitat | 109.4 x 61.9 x 35.2 mm |
| Paino | 262 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |
- Helsinki, MikonkatuSaatavissa
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kennotyyppi | APS-C, CMOS |
|---|---|
| Megapikseliä | 24,2 |
| ISO-herkkyysalue | 100-102400 |
| Tallennusmuoto | JPEG, RAW |
| Videoformaatti | MPEG-4, H.264 |
| Videotaajuus | 1920 x 1080p: 60, 30, 24 fps |
Näytä kaikki ominaisuudet






























