Shimoda Action X25 v2 Starter Kit -kamerareppu + sisäosio, keltainen

MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
---|---|---|
| ||
Starter kitissä mukana Core Unit -kameraosio!
Monipuoliset taskut ja useita pääsykohtia - Shimoda Action X25 -kamerareppu tarjoaa monia tapoja päästä käsiksi kameraosastoon. Voit avata sen sivulta tai takapuolelta. Sivulta avattuna pääset käsiksi kameraasi ilman, että sinun tarvitsee laskea reppua selästäsi. Takapuolelta avautuessa saat laajan ja esteettömän pääsyn Core Unit -kameraosastoon.
Modulaarinen Core Unit -kameraosio - X25-reppu käyttää Mirrorless Core Unit -sarjan pienintä, Small-kokoista osiota. Core-yksiköt tarjoavat iskunkestävän suojan peilittömille ja DSLR-kameroille sekä objektiiveille. Ne varmistavat, ettet kanna mukanasi enempää painoa kuin tarpeen. X25 v2 Starter Kit sisältää uuden ja päivitetyn pienen peilittömien kameroiden Core Unitin. Muita Shimodan Core Unit -vaihtoehtoja löydät täältä.
Säädettävä selän pituus - X25-repussa on kolme korkeusvaihtoehtoa, joiden avulla voit säätää pystysuuntaista istuvuutta noin 7 cm verran. Tämä tarkoittaa, että sama reppu sopii eri pituisille selille, tarjoten mukavan istuvuuden kaikille. Korkeampaa tai leveämpää selkäpituutta omaavat voivat tilata erikseen Booster Kit -lisävarusteen, joka tarjoaa laajemman valikoiman selän istuvuutta.
Laajennettava ja rullattava - Action X -sarjaan kuuluva reppu on varustettu Roll Top -mekanismilla, joka mahdollistaa repun säätämisen tarpeidesi mukaan samalla säilyttäen tiukan ja kompaktin istuvuuden. Rullattava yläosa voi laajentaa reppua jopa 7 litralla! Lisäksi yläosassa on nopeaan pääsyyn tarkoitettu YKK SplashGuard® -vetoketju, joka antaa erittäin nopean ja helpon pääsyn varusteisiisi, erityisesti epäsuotuisissa sääolosuhteissa.
Kaksi taskua kannettaville ja tableteille - Repun takana ja etupaneelissa on pehmustetut hihnataskut, jotka sopivat enintään 14 tuuman kannettaville tietokoneille. Kahden taskun ansiosta voit kuljettaa mukanasi sekä tabletin että kannettavan turvallisesti.
Piilotettu seurantalaitetasku - Repussa on uusi piilotettu tasku, joka pitää sisällään henkilökohtaisen seurantalaitteen. Näin tiedät aina, missä reppusi on. Jos reppu katoaa, seurantalaitteen avulla voit paikantaa sen sijainnin ja saada varusteesi takaisin. Taskuun mahtuvat esimerkiksi AirTag-, Samsung SmartTag- tai Tile Pro -laitteet.
Irrotettavat jalusta- ja vesipullotaskut - Repun molemmilla puolilla olevat nopeasti saatavilla olevat taskut sopivat hyvin vesipullon, jalustan tai muiden ulkoiluvälineiden kuljettamiseen. Molemmat taskut ovat irrotettavia ja voivat kiinnittyä vyöhön lisämukavuutta ja vaihtoehtoja varten. Voit laittaa niihin vesipullon, kameran objektiivin, GoPro-kameran tai vaikka välipaloja ja päästä nopeasti käsiksi usein tarvitsemiisi varusteisiin. Jos haluat keventää kuormaa, voit myös poistaa ne kokonaan saadaksesi kevyemmän taakan.
Kestävät olkahihnat - Shimoda on suunnitellut olkahihnat jakamaan repun painon tasaisesti. Ne eivät vedä repun painoa taaksepäin, kuten useimmat yleiset kamerarepun valjaat, vaan jakavat sen rintakehän alueelle. Tämä parantaa istuvuutta ja vähentää kuorman vaikutusta lonkkiin ja etuosaan, mikä tarkoittaa enemmän fyysistä energiaa ja henkistä keskittymistä valokuvaukseen. Hihnoissa on myös matkapuhelintasku, johon mahtuu esimerkiksi iPhone Pro Max, sekä toinen laajennettava tasku suuremmille tarvikkeille tai vesipullolle.
Urheilullinen muotoilu - Action X -sarja on suunniteltu saumattomasti aktiivisille seikkailu-urheilijoille, valokuvaajille ja elokuvantekijöille, jotka haluavat olla mukana toiminnassa ja haastavissa ympäristöissä. Uudessa V2-mallissa on lisätty toimintaurheiluun liittyviä ominaisuuksia, kuten irrotettava kypäräteline ja suksi-kiinnityshihnat. Repussa on käytetty erittäin kestäviä materiaaleja suojaamaan sitä vuoristolaitteiden aiheuttamalta hankaukselta.
Säädettävä ja irrotettava lantiovyö - Vyö on muotoiltu EVA-materiaalista ja tarjoaa mukavan istuvuuden lantion yläosassa. Vyötärön ympärysmittaa voi säätää erikokoisille vyötäröille sopivaksi. Molemmilla vyönpuoliskoilla on verkkotasku roskien nopeaa säilyttämistä ja varusteiden kiinnittämistä varten. Vyölenkki on ihanteellinen karabiineille, jääkirveille ja jopa pienille jalustoille. Vyön voi myös irrottaa, kun haluat keventää taakkaa tai matkustaa kevyemmin.
Sadesuoja ja säilytystasku - Kaikkiin Action X V2 -reppuihin sisältyy sadesuoja, ja sille on oma säilytystasku, joka on integroitu repun pohjaan.
Sääsuojaus | Kyllä |
---|---|
Ulkomitat | 27 x 48 x 17 cm |
Sisämitat | 26.5 x 47.5 x 16 cm |
Paino | 2.25 kg |
Väri | Keltainen |
Takuu | 5 vuotta |