Shimoda Action X30 -kamerareppu on haastaviin olosuhteisiin suunniteltu kestävä kamerareppu, jossa kameravarusteet sekä henkilökohtaiset tavarat kulkevat turvallisesti mukana.
Action X-sarjan repussa on roll-top mekanismi, jonka ansiosta repun yläosan säilytystilan kokoa voidaan säätää sen mukaan paljonko tavaraa repussa on. Yläosassa on myös YKK SplashGuard -vetoketju, jonka kautta tavaroihin pääsee nopeasti käsiksi.
Action X30 on suunniteltu kuvaajille, jotka arvostavat sen kompaktia kokoa ja erinomaista sään kestävyyttä. X30 ja erikseen myytävä Core Unit Medium Mirroless V2 -kameraosio muodostavat loistavan kombon.
Shimoda Action X -sarjan reppuja on saatavilla kolmessa eri koossa X30, X50 ja X70. Nämä kaikki ovat myös saatavilla kahtena eri värinä mustana ja armeijan vihreänä.