OUTLET - Sigma 120-300mm f/2.8 S DG OS HSM -objektiivi, Nikon KÄYTETTY SIS ALV
SKU
VL_006_24401381203021N
1 599,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus
Vastavalosuojan kiinnitys rikki.
Tämä objektiivi on erinomainen vaihtoehto kun halutaan erittäin nopeaa objektiivia esimerkiksi urheilukuvaukseen. 120-300mm polttoväli yhdistettynä kiinteään f/2.8 valovoimaan tekee tästä otollisen objektiivin esimerkiksi urheiluhalleihin. Objektiivi on myös täysin sääsuojattu ja linssipinnoitteet on tehty hylkimään likaa jolloin valokuvaus ei hyydy vaikeissakaan sääolosuhteissa. HSM -tarkennusmoottori pitää huolen että tarkennus toimii täsmällisesti ja on myös erittäin nopea. Mukana tulee metallinen vastavalosuoja sekä jalustapanta.
Objektiivi on yhteensopiva Nikonin täyden kennon sekä APS-C -kennon järjestelmäkameroissa.
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Objektiivityyppi | Telezoom |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Nikon FX |
| Katselukulma | 20.4° - 8.2° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 1,5 m |
| Linssirakenne | 23/18 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 105 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 114 x 289 mm |
| Paino | 2950 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuVarmista saatavuus
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Objektiivityyppi | Telezoom |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Näytä kaikki ominaisuudet









