Canon EF 135mm f/2 L USM -objektiivi KÄYTETTY
SKU
VL_050_132520A015
599,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus
Canon EF 135mm f/2 L USM on erittäin valovoimainen ja silti kevyt 135 teleobjektiivi, joka soveltuu mm. urheilu- ja henkilökuvaukseen.
Erittäin nopea USM -ultraäänimoottori takaa nopean ja lähes äänettömän automaattitarkennuksen ja hyvän tunnon käsitarkennukseen. Suuri valovoima mahdollistaa hämärässä kuvaamisen ja tuottaa tyylikkään bokeh-efektin. Kaksi UD-linssielementtiä poistavat toisiokirjoa ja tuottavat teräviä ja sävykkäitä kuvia.
Objektiivin kanssa voidaan käyttää polttovälinmuuttajia EF 1.4x ja 2x.
Erittäin nopea USM -ultraäänimoottori takaa nopean ja lähes äänettömän automaattitarkennuksen ja hyvän tunnon käsitarkennukseen. Suuri valovoima mahdollistaa hämärässä kuvaamisen ja tuottaa tyylikkään bokeh-efektin. Kaksi UD-linssielementtiä poistavat toisiokirjoa ja tuottavat teräviä ja sävykkäitä kuvia.
Objektiivin kanssa voidaan käyttää polttovälinmuuttajia EF 1.4x ja 2x.
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Objektiivityyppi | Vakio ja keskipitkä tele |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon EF |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2 |
| Pienin aukko | f/32 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 90 cm |
| Linssirakenne | 10/8 |
| Himmennin | 8 |
| Suotimen halkaisija | 72 mm |
| Sääsuojaus | Ei |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 82,5 x 112 mm |
| Paino | 750 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuVarmista saatavuus
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Objektiivityyppi | Vakio ja keskipitkä tele |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon EF |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2 |
Näytä kaikki ominaisuudet








