OUTLET - Laowa Argus 33mm f/0.95 CF APO -objektiivi, Sony E

| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
OUTLET-tuote - Demo. Tuotteella uuden takuu.
Laowa Kevätkampanja - Laowa tuotteet -10%
Nyt saat kaikista Laowa -tuotteista 10% alennuksen koodilla LAOWA10
Lisää haluamasi Laowa -tuotteet ostoskoriin ja syötä kampanjakoodi, niin alennus päivittyy kassalle.
Kampanja on voimassa 31.5.2026 asti.
Laowa Argus 33mm f/0.95 CF APO on erittäin valovoimainen normaaliobjektiivi peilittömille APS-C -järjestelmäkameroille.
Tämä ultravalovoimainen f/0.95 objektiivi on täydellinen vähäisessä valossa kuvaamiseen ja äärimmäisen kapean terävyysalueen saavuttamiseen varsinkin silloin, kun kuvataan sen lyhyimmällä 35cm tarkennusetäisyydellä. Apokromaattisen rakenteen ansiosta on suurivalovoimaisten objektiivien tyypillinen värihajonta epätavallisen hyvin korjattu.
Tarkennusrenkaan laaja liikevara, vaimennettu suurennussuhteen muuttuminen tarkennettaessa ja pykälöimätön himmenninrengas tekevät siitä ihanteellisen videokäyttöön.
| Objektiivityyppi | Normaali |
|---|---|
| Tarkennustapa | Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony E |
| Kinovastaavuus | 49.5 mm |
| Katselukulma | 46.2° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/0.95 |
| Pienin aukko | f/11 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 35 cm |
| Linssirakenne | 14/9 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 62 mm |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 71.5 x 83 mm |
| Paino | 590 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 12 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuVarmista saatavuus
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Objektiivityyppi | Normaali |
|---|---|
| Tarkennustapa | Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony E |
| Kinovastaavuus | 49.5 mm |
| Katselukulma | 46.2° |
| Kuvanvakaaja | Ei |









