RENTAL - Insta360 X5 Essentials Bundle -vuokralaite
Rajala Rental -vuokralaite
Pyydäthän lisätietoja vuokralaitteen saatavuudesta, vuokra-ajoista tai erilaisista vuokrapaketeista osoitteesta yritysmyynti@rajalacamera.fi
Vuokralaitteilla ilmoitetut hinnat ovat vuorokausikohtaisia perushintoja. Yksittäisen vuokralaitteen hinta on kuitenkin
vähintään 50€/vuorokausi. Viikon vuokra-ajasta veloitetaan neljän (4)
vuorokauden vuokrahinta.
Vuokrahinnan lisäksi asiakas maksaa
vuokravakuuden, joka on 30% laitteen myyntihinnasta, kuitenkin vähintään
300€. Vakuus palautetaan asiakkaalle vuokralaitteiden palautuksen
yhteydessä, mikäli laitteet ovat moitteettomassa kunnossa. Vakuudeksi
hyväksytään luottokortti tai Rajala Pro Shop tiliasiakkuus.
Tutustu tarkemmin vuokrausehtoihin
Vuokratuotteiden lisäksi vuokraamme myös käytettyjä tuotteitamme.
Insta360 X5 on lippulaivatason 360-actionkamera, joka tuo mukanaan entistä paremman kuvanlaadun, vaihdettavat linssit ja parannetun suorituskyvyn myös hämärässä. Suuret 1/1.28” kennot tuottavat yksityiskohtaista ja laadukasta kuvaa, kun taas PureVideo-tila ja sisäänrakennettu tuulisuoja varmistavat selkeät tallenteet myös haastavissa olosuhteissa. Kamera on vedenkestävä 15 metriin saakka ja kompakti muotoilu tekee siitä täydellisen kumppanin niin ulkoiluun, urheiluun kuin sisällöntuotantoon.
Ominaisuudet:
- 8K 30fps ja 5.7K 60fps 360° videokuvaus – hidastus jopa 120fps 5.7K-resoluutiolla
- 72 Mpix valokuvat
- Single Lens Mode 4K 60fps – käytä yhtä linssiä perinteisen actionkameran tavoin
- MaxView 170° 4K 30fps laajakulmakuvausta yhdellä objektiivilla
- Me Mode – automaattisesti kohteeseen rajattu video (4K 30fps tai 2.7K 120fps)
- InstaFrame – tallenna samalla sekä tavallinen että 360-video
- PureVideo-tila tarjoaa huippulaatua heikossa valossa
- Vedenkestävä 15 m saakka ilman erillistä koteloa
- Sisäänrakennettu tuulisuoja pitää äänen kirkkaana myös ulkona
- Gesture Control ja Voice Control 2.0 – ohjaa kameran toimintaa helposti
- 2,5” kosketusnäyttö sujuvaan hallintaan
- Nopea lataus: 80 % lataus 20 minuutissa, täysi lataus 30 minuutissa
- Akunkesto jopa 185 min (5.7K 24fps) ja 75 min (8K 30fps)
2,5 tuuman kosketusnäyttö helpottaa käyttöä kentällä, ja kameran voi ohjata myös elein tai puheella. Hidastusvideot onnistuvat jopa 120fps nopeudella ja älykkäät kuvaustilat, kuten Bullet Time, Timelapse ja Pre-recording, tuovat luovia mahdollisuuksia. Akku kestää parhaimmillaan jopa 185 minuuttia ja latautuu täyteen puolessa tunnissa.
Insta360 X5 on luotu monipuoliseen käyttöön ja tarjoaa uudenlaista vapautta ja luovuutta kuvaamiseen – ilman dronea tai kuvausryhmää.
| Kennotyyppi | CMOS, 1/1.28" |
|---|---|
| Megapikseliä | 72 |
| ISO-herkkyysalue | 100-6400 |
| Tallennusmuoto | DNG, INSP |
| Videoformaatti | MP4, INSV |
| Videotaajuus | Video 360-tila: 8K: 7680x3840: 30, 25, 24 fps 5.7K+: 5760x2880: 30, 25, 24 fps 5.7K: 5760x2880: 60, 50. 30. 25. 24 fps 4K: 3840x1920: 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps Video Single Lens -tila: 4K: 3840x2160: 60. 50. 30, 25, 24 fps 2.7K: 2720x1536: 60, 50, 30, 25, 24 fps 1080p: 1920x1080: 60, 50, 30, 25, 24 fps Me Mode: 4K: 3840x2160: 30, 25, 24 fps 2.7K: 2720x1536: 120, 100, 60, 50 fps 1080p: 1920x1080: 120, 100, 60, 50 fps |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu stereomikrofoni |
| Näyttö | Kiinteä, Kosketus, 2.5" |
| Suljinaika max. | 120 s |
| Suljinaika min. | 1/8000 s |
| Kinovastaavuus | 6 mm |
| Katselukulma | 170° |
| Kuvanvakaaja | 6-akselinen |
| Suurin aukko | f/2 |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| WiFi | Kyllä |
| Muistikortti | microSD, microSDHC, microSDXC |
| Liitännät | Bluetooth, USB-C |
| Mitat | 46 x 124.5 x 38.2 mm |
| Paino | 200 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 12 kk |
| Kennotyyppi | CMOS, 1/1.28" |
|---|---|
| Megapikseliä | 72 |
| ISO-herkkyysalue | 100-6400 |
| Tallennusmuoto | DNG, INSP |
| Videoformaatti | MP4, INSV |
| Videotaajuus | Video 360-tila: 8K: 7680x3840: 30, 25, 24 fps 5.7K+: 5760x2880: 30, 25, 24 fps 5.7K: 5760x2880: 60, 50. 30. 25. 24 fps 4K: 3840x1920: 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps Video Single Lens -tila: 4K: 3840x2160: 60. 50. 30, 25, 24 fps 2.7K: 2720x1536: 60, 50, 30, 25, 24 fps 1080p: 1920x1080: 60, 50, 30, 25, 24 fps Me Mode: 4K: 3840x2160: 30, 25, 24 fps 2.7K: 2720x1536: 120, 100, 60, 50 fps 1080p: 1920x1080: 120, 100, 60, 50 fps |

