Sony Zeiss Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA -objektiivi KÄYTETTY
SKU
VL_076_44SEL55F18ZAE
399,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Zeiss Sonnar T* ZA 55/1.8 on täysikokoiselle kennolle suunniteltu valovoimainen normaaliobjektiivi Sony E-kiinnitykselle.
Zeiss -objektiivit ovat tunnettuja terävästä sekä kontrastikkaasta kuvastaan eikä tämä uutuus ole mikään poikkeus. Carl Zeiss T* pinnoite sekä optiset ratkaisut takaavat erittäin kirkkaan sekä terävän kuvan.
Objektiivi on sääsuojattu joten voit kuvata sillä juuri siellä missä liikut.
Zeiss -objektiivit ovat tunnettuja terävästä sekä kontrastikkaasta kuvastaan eikä tämä uutuus ole mikään poikkeus. Carl Zeiss T* pinnoite sekä optiset ratkaisut takaavat erittäin kirkkaan sekä terävän kuvan.
Objektiivi on sääsuojattu joten voit kuvata sillä juuri siellä missä liikut.
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Helsinki Mikonkatu |
| Objektiivityyppi | Normaali |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony FE |
| Katselukulma | 42.9° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/1.8 |
| Pienin aukko | f/22.0 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 50 cm |
| Linssirakenne | 7/5 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 49 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Askelmoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 64 x 71 mm |
| Paino | 281 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuVarmista saatavuus
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Helsinki Mikonkatu |
| Objektiivityyppi | Normaali |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Näytä kaikki ominaisuudet












