Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD, Sony FE + Nanlite Pavotube II 6C 1-Kit RGBWW

| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Tamron 90mm Macro Instant Save -kampanja
Osta Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD -objektiivi ja saat välittömän alennuksen!
Alennus on jo vähennetty hinnasta, joten sinun ei tarvitse rekisteröidä tuotteita.
Kaikki kampanjaan kuuluvat objektiivit löydät TÄÄLTÄ>>
Kampanja on voimassa 30.4.2026 asti.
Tamron 90mm f/2.8 Di III VXD Macro -objektiivin täyden kennokoon peilittömille kameroille tuo suuren aukon makrokuvauksen kameralaukkuusi. Objektiivin 1:1 suurennus ja 23,1 cm minimitarkennusetäisyys tekevät siitä ihanteellisen pienten ja lähellä olevien kohteiden kuvaamiseen. Lyhyen telepolttovälin, suuren f/2.8-aukon ja 12-lamellisen himmentimen ansiosta se auttaa luomaan upeita, imartelevia kuvia riippumatta siitä, mitä kohdetta kuvataan. 12-lamellinen pyöreä himmennin luo valopisteiden ympärille 12-säteisiä tähtiefektejä ja täydellisen pyöreän bokehin. Tarkennusrajoitin vähentää automaattitarkennuksen aluetta, mikä nopeuttaa tarkennusta ja estää sen turhan haun.
Objektiivin kompakti ja kevyt rakenne tekee käsittelystä mukavaa ja helppoa sekä jalustalta että käsivaralta kuvattaessa. Kosteutta hylkivä rakenne sekä fluoripinnoitteet ja BBAR-G2-pinnoitteet tekevät siitä sopivan myös haastaviin sääolosuhteisiin.
Tamron Lens Utility -yhteensopivuus, jonka avulla voi muokata asetuksia, määrittää toimintoja ja päivittää laiteohjelmistoa. Tarkennuspainike voidaan määrittää uudelleen Tamron Lens Utility -ohjelmistolla, joka lisää joustavuutta objektiivin toimintoihin.
Rekisteröimällä Tamron tuotteen 2 kuukauden sisällä ostopäivästä saat tuotteelle 5 vuoden takuun. Rekisteröinti>>
| Objektiivityyppi | Makro |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony FE |
| Katselukulma | 27° 2' |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/16 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 23 cm |
| Suurennussuhde | 1:1 |
| Linssirakenne | 16/12 |
| Himmennin | 12 |
| Suotimen halkaisija | 67 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, vastavalosuoja, etu- ja takasuoja + Nanlite Pavotube II 6C 1-Kit |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 79.2 x 126.5 mm |
| Paino | 630 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Objektiivityyppi | Makro |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony FE |
| Katselukulma | 27° 2' |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/2.8 |
















