Canon RF 15-35mm f/2.8 L IS USM -objektiivi
SKU
133682C005
Alennushinta 2 399,00 € Normaali hinta 2 499,00 €
Alin hinta viimeisen 30 päivän aikana: 2199 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Canon Trade-In Bonus Cashback -kampanja
Osta kyseinen kampanjaan kuuluva objektiivi ja anna vaihdossa vanha objektiivisi, niin saat normaalin hyvityksen lisäksi 125 euroa rahaa takaisin rekisteröityäsi ostoksen Canonin kampanjasivuilla.
Tarkemmat kampanjatiedot sekä kaikki kampanjaan kuuluvat tuotteet löydät TÄÄLTÄ>>
Kampanja on voimassa 30.6.2026 asti.
Canonin ammattisarjan laajakulmazoom RF 15-35mm f/2.8 L IS USM. Entistä parempi kuvanlaatu ja tehokas IS-kuvanvakain tekevät tällä objektiivilla kuvaamisesta aiempaakin miellyttävämpää. Tehokkaan vakaajan, laajan polttovälin ja hyvän valovoiman yhdistelmä mahdollistavat kuvaamisen käsivaralta myös haastavissa olosuhteissa.
RF-objektiivien ohjelmoitava säätörulla tekee kuvaamisesta vaivatonta, rullaa voi käyttää vaikka valovoiman tai valotuksen korjailun säätöön. Objektiiviin on sisällytetty useita vääristymiä ja värivirheitä vähentäviä linssielementtejä. Uusi hiljainen ja nopea Nano USM -tarkennusmoottori sopii hyvin myös videokuvaukseen. L-sarjalaisena objektiivi on sää- ja pölysuojattu.
RF-objektiivien ohjelmoitava säätörulla tekee kuvaamisesta vaivatonta, rullaa voi käyttää vaikka valovoiman tai valotuksen korjailun säätöön. Objektiiviin on sisällytetty useita vääristymiä ja värivirheitä vähentäviä linssielementtejä. Uusi hiljainen ja nopea Nano USM -tarkennusmoottori sopii hyvin myös videokuvaukseen. L-sarjalaisena objektiivi on sää- ja pölysuojattu.
| Objektiivityyppi | Laajakulmazoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF |
| Katselukulma | 110° 30' - 63° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/2.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 28 cm |
| Suurennussuhde | 0.21x |
| Linssirakenne | 16/12 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 82 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Myyntipaketin Sisältö | RF 15-35mm f/2.8 L IS USM -objektiivi, EW-88F -vastavalosuoja, suojapussi, etu- ja takasuoja |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 88.5 x 126.8 mm |
| Paino | 840 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |
- Helsinki, MikonkatuSaatavissa
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereVarmista saatavuus
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuVarmista saatavuus
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluVarmista saatavuus
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Objektiivityyppi | Laajakulmazoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF |
| Katselukulma | 110° 30' - 63° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/2.8 |
Näytä kaikki ominaisuudet













