Nikkor AF-S 58mm f/1.4G -objektiivi KÄYTETTY
SKU
VL_007_39JAA136DA
799,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus
Usein kun puhutaan objektiiveistä puhutaan myös niiden valovoimasta. Tässä Nikkor 58mm f/1.4 -objektiivissä on koko käsite muokattu uudestaan, objektiivi on suunniteltu toimimaan parhaiten sen suurimmalla f/1.4 aukolla.
9 pyöristettyä himmenninlehteä tarjoavat uskomattoman pehmeän bokeh-efektin jolla kohde saadaan irrotettua taustasta. Nämä sekä nopeasti tarkentava ultraäänimoottori tekevät tästä Nikkorista loistavan kumppanin esimerkiksi yö- sekä henkilökuvaukseen.
9 pyöristettyä himmenninlehteä tarjoavat uskomattoman pehmeän bokeh-efektin jolla kohde saadaan irrotettua taustasta. Nämä sekä nopeasti tarkentava ultraäänimoottori tekevät tästä Nikkorista loistavan kumppanin esimerkiksi yö- sekä henkilökuvaukseen.
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Uudenveroinen |
| Optinen kunto | Uudenveroinen |
| Vaihtolaitemyymälä | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Objektiivityyppi | Vakio ja keskipitkä tele |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Nikon FX |
| Katselukulma | 40° 50' |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/1.4 |
| Pienin aukko | f/16 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 58 cm |
| Suurennussuhde | 0.13x |
| Linssirakenne | 9/6 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 72 mm |
| Sääsuojaus | Ei |
| Tarkennusmoottori | Ultraäänimoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 85 x 70 mm |
| Paino | 385 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Uudenveroinen |
| Optinen kunto | Uudenveroinen |
| Vaihtolaitemyymälä | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Objektiivityyppi | Vakio ja keskipitkä tele |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Näytä kaikki ominaisuudet








