Nikkor Z 14-30mm f/4 S -objektiivi

| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Nikon Säästä Nyt -kampanja 30.4.-27.7.2026
Osta Nikonin säästökampanjaan kuuluva tuote ja saat välittömän alennuksen! Alennus on jo vähennetty hinnasta, joten sinun ei tarvitse rekisteröidä tuotteita.
Kaikki kampanjaan kuuluvat tuotteet löydät TÄÄLTÄ>>
Nikkor Z 14-30mm f/4 S on kevyt ja kompakti sekä erittäin laajakulmainen zoom-objektiivi täyden kennon koon peilittömille Nikon Z -järjestelmäkameroille.
Pöly- ja roiskesuojattu laajakulmaobjektiivi on suunniteltu videokuvaamiseen, mutta toimii erinomaisesti myös valokuvaamisessa. Polttovälinsä puolesta objektiivi sopii hyvin maisema-, kaupunki- ja arkkitehtuurikuvaamiseen.
Litteä etuelementti mahdollistaa 82mm suodinten käyttämisen ilman erillisiä suodinpidikkeitä.
Nikkor Z - 5 vuoden pidennetty takuu!
Osta Nikkor Z -sarjaan kuuluva objektiivi ja saat 5 vuoden pidennetyn takuun rekisteröityäsi tuotteen Nikonin sivuilla.
Tuote tulee rekisteröidä 90 päivän sisällä ostohetkestä.
| Objektiivityyppi | Laajakulmazoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Nikon Z |
| Katselukulma | 114° - 72° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/4 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 28 cm |
| Suurennussuhde | 0.16x |
| Linssirakenne | 14/12 |
| Himmennin | 7 |
| Suotimen halkaisija | 82 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Askelmoottori |
| Myyntipaketin Sisältö | Objektiivi, etu- ja takasuoja, vastavalosuoja, suojalaukku |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 89 x 85 mm |
| Paino | 485 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 12 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereVarmista saatavuus
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluVarmista saatavuus
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Objektiivityyppi | Laajakulmazoom |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Nikon Z |
| Katselukulma | 114° - 72° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/4 |
















