RENTAL - Canon RF 24mm f/1.8 Macro IS STM -vuokralaite
Rajala Rental -vuokralaite
Pyydäthän lisätietoja vuokralaitteen saatavuudesta, vuokra-ajoista tai erilaisista vuokrapaketeista osoitteesta yritysmyynti@rajalacamera.fi
Vuokralaitteilla ilmoitetut hinnat ovat vuorokausikohtaisia perushintoja. Yksittäisen vuokralaitteen hinta on kuitenkin
vähintään 50€/vuorokausi. Viikon vuokra-ajasta veloitetaan neljän (4)
vuorokauden vuokrahinta.
Vuokrahinnan lisäksi asiakas maksaa
vuokravakuuden, joka on 30% laitteen myyntihinnasta, kuitenkin vähintään
300€. Vakuus palautetaan asiakkaalle vuokralaitteiden palautuksen
yhteydessä, mikäli laitteet ovat moitteettomassa kunnossa. Vakuudeksi hyväksytään luottokortti tai Rajala Pro Shop tiliasiakkuus.
Tutustu tarkemmin vuokrausehtoihin
Vuokratuotteiden lisäksi vuokraamme myös käytettyjä tuotteitamme.
RF 24mm f/1.8 Macro IS STM -objektiivissa on 5 aukon optinen kuvanvakain ja jopa 6,5 aukkoa kameramallien kanssa, joissa on oma kennon siirtoon perustuva kennovakautus (EOS R5, R6, R7).
Objektiivi on kiinteäpolttovälinen ja sen suuri f/1.8 valovoima mahdollistaa erittäin hämärässä kuvaamisen käsivaralta. Tämä kompakti ja kevyt objektiivi kulkee helposti mukana ja tuottaa teräviä kuvia. Videokuvauksessa kuvaajaa avustavat optisen kuvanvakaimen lisäksi täysin hiljainen ja sulava STM -autofocus -moottori.
Canonilla on edistyksellistä objektiiviteknologiaa tässäkin mallissa. RF 24mm f/1.8 Macro IS STM -objektiivia käytettäessä lyhin tarkennusetäisyys on vain 14cm. Objektiivilla saavutetaan tällöin 0,5 kertainen makrosuurennos kohteesta, mikä on epätavallista laajakulmaobjektiiveille.
Objektiivi painaa vain 270g ja esimerkiksi EOS RP:n kanssa yhteispaino jää reilusti alle kilon. Objektiiviin sopii 52mm kierteellä varustetut suotimet ja lisävarusteena on saatavilla EW-65B -vastavalosuoja.
| Objektiivityyppi | Laajakulma |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF |
| Katselukulma | 84° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/1.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 14 cm |
| Suurennussuhde | 0.5x |
| Linssirakenne | 11/9 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 52 mm |
| Sääsuojaus | Ei |
| Tarkennusmoottori | STM-askelmoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 74.4 x 63.1 mm |
| Paino | 270 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 24 kk |
| Objektiivityyppi | Laajakulma |
|---|---|
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF |
| Katselukulma | 84° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/1.8 |

