OM SYSTEM OM-3 + M.Zuiko 12-45mm f/4 Pro -järjestelmäkamera
SKU
+23V210050SW000PR1
2 299,00 € Normaali hinta 2 399,00 €
Alin hinta viimeisen 30 päivän aikana: 2299 €

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
OM SYSTEM Instant Save -kampanja 16.4.-17.5.2026
Osta kyseinen kampanjatuote ja saat 300 euron välittömän alennuksen koodilla OM300
Lisää tuote ostoskoriin ja syötä kampanjakoodi, niin alennus päivittyy tilauksellesi.
Kaikki kampanjaan kuuluvat tuotteet löydät TÄÄLTÄ>>
OM SYSTEM OM-3 yhdistää ikonisen Olympus OM-1 -filmikameran innoittaman ajattoman muotoilun ja modernin teknologian huipputason suorituskykyyn. Tämä kompakti ja kevyt kamera tarjoaa monipuoliset luovat työkalut sekä vaikuttavat videokuvausominaisuudet, tehden siitä täydellisen valinnan vaativille valokuvaajille ja sisällöntuottajille.
Tämä setti sisältää OM-3 -rungon ja M.Zuiko 12-45mm f/4 Pro -objektiivin, joka sopii erinomaisesti kaikenlaiseen kuvaamiseen luonnosta kaupunkiympäristöön ja muotokuviin.
Keskeiset ominaisuudet:
Tämä setti sisältää OM-3 -rungon ja M.Zuiko 12-45mm f/4 Pro -objektiivin, joka sopii erinomaisesti kaikenlaiseen kuvaamiseen luonnosta kaupunkiympäristöön ja muotokuviin.
Keskeiset ominaisuudet:
- Tyylikäs muotoilu ja kehittynyt suorituskyky – Perinteisen SLR-kameran estetiikka yhdistettynä nykyaikaisen teknologian joustavuuteen ja kannettavuuteen.
- Muokattavat väri- ja mustavalkoprofiilit – Luo oma visuaalinen tyylisi ja tuo esiin filmikuvausten klassinen ilme suoraan kamerasta.
- Edistyneet laskennalliset kuvausominaisuudet – Käytä innovatiivisia työkaluja, kuten Live ND/GND -suotimia, HDR:ää ja Focus Stacking -toimintoa ilman jälkikäsittelyä.
- Elokuvatasoiset videotoiminnot – Suunniteltu videontekijöille saumattomalla tilanvaihdolla, tehokkaalla lämmönhallinnalla ja uusilla OM-Cinema-videoprofiileilla.
OM-3 on täydellinen valinta luoville tekijöille, jotka arvostavat suorituskykyä, joustavuutta ja taiteellista vapautta.
| Kennotyyppi | Live MOS, MicroFourThirds |
|---|---|
| Megapikseliä | 20,4 |
| Prosessori | TruePic X |
| ISO-herkkyysalue | 200 - 102400 (80-102400) |
| Tallennusmuoto | JPEG, RAW |
| Videoformaatti | MOV, H.264, H.265 |
| Videotaajuus | 4096 x 2160p: 60, 50, 40, 25, 24 fps 3840 x 2160p: 60, 50, 40, 25, 24 fps 1920 x 1080p: 60, 50, 40, 25, 24 fps |
| Kuvasuhde | 1:1, 4:3, 16:9, 3:2, 3:4 |
| Mikrofoni | Sisäänrakennettu stereomikrofoni |
| Etsin | Elektroninen |
| Etsimen peitto | 100% |
| Etsimen resoluutio | 2.36 MP |
| Näyttö | Kääntyvä, Kosketus, 3", 1 620 000 pistettä |
| Tarkennuspisteitä | 1053 pistettä, Kontrastitarkennus, Vaihetarkennus |
| Tarkennustapa | Ennakoiva tarkennus, Itselaukaisu, Seuraava tarkennus, Kertatarkennus, Jatkuva tarkennus, Kosketustarkennus, Kasvojentunnistus |
| Kuvausohjelmat | Automaattinen, Suljinajan esivalinta, Aukon esivalinta, Manuaali |
| Valotuksen korjaus | +/-5 EV (1/3 EV, 1/2 EV) |
| Suljinaika max. | 60 s |
| Suljinaika min. | 1/32000 s |
| Sarjakuvausnopeus | 120 kuvaa/s |
| Polttovälikerroin | 2x |
| Objektiivikiinnitys | Micro Four Thirds (MFT) |
| Kuvanvakaaja | 5-akselinen |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| WiFi | Kyllä |
| GPS | Yhteensopivan mobiililaitteen kautta |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Liitännät | 3.5mm kuulokeliitäntä, HDMImicro, 3.5mm Mic, Bluetooth, USB Type-C |
| Akku | BLX-1 |
| Myyntipaketin Sisältö | OM-3 kamera, M.Zuiko 12-45mm f/4 Pro objektiivi, BLX-1 akku, USB-C-kaapeli, olkahihna |
| Mitat | 139.3 x 88.9 x 45.8 mm |
| Paino | 413 g |
| Väri | Hopea/Musta |
| Takuu | 24 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuVarmista saatavuus
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kennotyyppi | Live MOS, MicroFourThirds |
|---|---|
| Megapikseliä | 20,4 |
| Prosessori | TruePic X |
| ISO-herkkyysalue | 200 - 102400 (80-102400) |
| Tallennusmuoto | JPEG, RAW |
| Videoformaatti | MOV, H.264, H.265 |
Näytä kaikki ominaisuudet

















