Zeiss Batis 85mm f/1.8 -objektiivi, Sony FE KÄYTETTY
SKU
VL_026_229104294
649,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
Zeiss Batis 85mm f/1.8 on kuvanvakaajalla varustettu valovoimainen Sonnar-tyyppinen teleobjektiivi Sony E -bajonetin järjestelmäkameroihin.
Objektiivissa olevilla erikoislaseilla ollaan saatu aikaan paras mahdollinen kuvanlaatu ja polttoväli sopii ihanteellisesti potretti ja tapahtumakuvaamiseen.
Tarkka automaattitarkennus sekä laadukas käsitarkennus takaa juuri halutun tarkennustavan kuvaustilanteisiin.
Objektiivin OLED-näyttö näyttää etäisyyden kohteeseen sekä syväterävyysalueen valitulla aukolla.
Sääsuojattu rakenne suojaa objektiivia lialta ja roiskeilta.
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Objektiivityyppi | Vakio ja keskipitkä tele |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Sony FE |
| Katselukulma | 29° |
| Kuvanvakaaja | Kyllä |
| Suurin aukko | f/1.8 |
| Pienin aukko | f/22 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 80 cm |
| Suurennussuhde | 1:7.9 |
| Linssirakenne | 11/8 |
| Suotimen halkaisija | 67 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 81 x 92 mm |
| Paino | 475 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuTilapäisesti loppu
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Vähän käytetty |
|---|---|
| Mekaaninen kunto | Hyvä |
| Optinen kunto | Hyvä |
| Vaihtolaitemyymälä | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Objektiivityyppi | Vakio ja keskipitkä tele |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Näytä kaikki ominaisuudet











