Sigma 30mm f/1.4 C DC DN -objektiivi, Canon RF-S KÄYTETTY
SKU
VL_002_1001302972
259,00 €
Varastossa
Näytä myymäläsaatavuus

VAIHTOTARJOUS NYKYISISTÄ LAITTEISTASI
| MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
|---|---|---|
| ||
30mm f/1.4 DC DN on Sigma Contemporary -sarjaan kuuluva valovoimainen prime-objektiivi Canon RF -bajonetin APS-C -järjestelmäkameroille.
Suuren f/1.4 valovoiman sekä 9 himmenninlehden ansiosta objektiivi tuottaa erinomaisen syväterävyyden ja bokeh-efektin. Objektiivi on kevyt ja kompakti ja siinä on nopea ja lähes äänetön automaattitarkennus.
Sääsuojatun rakenteen ansiosta kuvaaminen onnistuu heikommissakin kuvausolosuhteissa.
Suuren f/1.4 valovoiman sekä 9 himmenninlehden ansiosta objektiivi tuottaa erinomaisen syväterävyyden ja bokeh-efektin. Objektiivi on kevyt ja kompakti ja siinä on nopea ja lähes äänetön automaattitarkennus.
Sääsuojatun rakenteen ansiosta kuvaaminen onnistuu heikommissakin kuvausolosuhteissa.
| Kuntoluokitus | Uutta vastaava |
|---|---|
| Vaihtolaitemyymälä | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Objektiivityyppi | Normaali |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF-S |
| Kinovastaavuus | 48mm |
| Katselukulma | 48.2° |
| Kuvanvakaaja | Ei |
| Suurin aukko | f/1.4 |
| Pienin aukko | f/16 |
| Lähin tarkennusetäisyys | 30 cm |
| Suurennussuhde | 0.14x |
| Linssirakenne | 9/7 |
| Himmennin | 9 |
| Suotimen halkaisija | 52 mm |
| Sääsuojaus | Kyllä |
| Tarkennusmoottori | Askelmoottori |
| Mitat (Halkaisija x Pituus) | 69 x 71.3 mm |
| Paino | 285 g |
| Väri | Musta |
| Takuu | 1 kk |
- Helsinki, MikonkatuTilapäisesti loppu
Mikonkatu 7 00100 Helsinki020 7530 281ma-pe 9.00-18.00 la 10.00-16.00 su Suljettu - TampereTilapäisesti loppu
Tuomiokirkonkatu 34 33100 Tampere020 7530 260ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - TurkuVarmista saatavuus
Yliopistonkatu 13 20100 Turku020 753 0201, 020 753 0202ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu - OuluTilapäisesti loppu
Hallituskatu 13-17 90100 Oulu020 7530 265ma-pe 10.00-18.00 la 10.00-15.00 su Suljettu
| Kuntoluokitus | Uutta vastaava |
|---|---|
| Vaihtolaitemyymälä | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Objektiivityyppi | Normaali |
| Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
| Objektiivikiinnitys | Canon RF-S |
| Kinovastaavuus | 48mm |
Näytä kaikki ominaisuudet















